Webinar „Przyszłość rynku LPG…”

20 kwietnia br. Polska Organizacja Gazu Płynnego organizuje otwartą debatę online pt. Przyszłość rynku LPG w kontekście Fit for 55 i inwazji na Ukrainę. Webinar towarzyszył będzie prezentacji Raportu Rocznego POGP za rok 2021. Będzie to unikalna okazja, aby poznać szeroki obraz otoczenia branży gazu płynnego w okresie wielkich zmian, przed którymi stoi Europa.

Zapraszamy na do udziału w prezentacji Raportu Rocznego Polskiej Organizacji Gazu Płynnego i towarzyszącej jej debacie online pt. Przyszłość rynku LPG w kontekście Fit for 55 i konsekwencji inwazji na Ukrainę.

Jubileuszowy Raport, podsumowujący 25. rok istnienia POGP, powstawał w dramatycznych okolicznościach. Rok 2021 obfitował w wydarzenia ważne dla rynku gazu płynnego – od prac nad wdrożeniem Centralnego Rejestru Podmiotów Akcyzowych i elektronicznego Dokumentu Dostawy, przez galopujący wzrost cen na rynkach surowców energetycznych, który legł u podstaw uchwalenia Tarczy Antyinflacyjnej, po prezentację w dwóch transzach projektów regulacji składających się na pakiet Fit for 55 i zmiana strategii Polskiej Organizacji Gazu Płynnego. Wszystkie te wydarzenia przysłoniły jednak wydarzenia z 24 lutego 2022 r., które zainicjowały proces, który głęboko zmieni politykę energetyczną Unii Europejskiej oraz polski rynek gazu płynnego.

Najnowszy Raport Roczny POGP oraz towarzysząca mu debata mają na celu możliwie szerokie nakreślenie kontekstu zmian spodziewanych w nadchodzących latach, a o których Polska Organizacja Gazu Płynnego informuje Państwa w comiesięcznych newsletterach.

Webinar podsumowujący wydarzenia branżowe roku 2021 oraz perspektywy nadchodzących lat odbędzie się 20 kwietnia o godz. 1515 na platformie LiveWebinar. Aby otrzymać drogą mailową dane do logowania oraz kopię najnowszego Raportu, prosimy o wcześniejszą rejestrację za pośrednictwem platformy Evenea.

Planowana agenda

15:15 Rozpoczęcie debaty

15:20 Rynek LPG w 2021 r. (S. Śmigiel, POGP)

15:45 Założenia transformacji energetycznej w Polsce (P. Różycki, Ministerstwo Klimatu i Środowiska)

15:55 Rynek LPG z perspektywy Urzędu Regulacji Energetyki (L. Żarski, Urząd Regulacji Energetyki)

16:05 Fit for 55 a nowe regulacje dla rynku LPG (E. Abramiuk-Lété, Liquid Gas Europe)

16:15 Paliwa odnawialne na rynku gazu płynnego (L. Vailati, Dimeta)

16:25 Unia Europejska niezależna od Rosji? (M. Maj, Polski Instytut Ekonomiczny)

16:35 Sesja pytań i odpowiedzi

Do rejestracji przez Evenea.pl