LPG Week 2022

25.11.2022

Przedstawiciele Polskiej Organizacji Gazu Płynnego uczestniczyli w dniach 14-18 listopada w LPG Week, największym dorocznym wydarzeniu branży LPG, które w tym roku odbyło się w New Delhi.

LPG Week 2022 organizowany był pod hasłem Humanising Energy i zdominowany był przez dwa zagadnienia: rozwój technologii produkcji odnawialnego gazu skroplonego oraz zastosowanie LPG w krajach rozwijających się jako niskoemisyjnego, przystępnego i bezpiecznego nośnika energii wykorzystywanego w celach przygotowania posiłków, ogrzewania oraz w transporcie. LPG Week objął w tym roku ok. 25 wątków poświęconych roli LPG oraz bioLPG w zaspokajaniu potrzeb energetycznych społeczeństwa, od zmian klimatu i jakości powietrza, przez cyfryzację i nowe technologie, po zagadnienia popytu i podaży na rynkach światowych.

Na LPG Week składały się w tym roku:

  • World LPG Forum, doroczna konferencja poświęcona sytuacji rynkowej oraz trendom obserwowanym na rynku gazu skroplonego, której towarzyszą targi - w tym roku wzięło w nich udział blisko 100 wystawców z silną reprezentacją firm azjatyckich,
  • Global Technology Conference (GTC), poświęcona najnowszym rozwiązaniom technologicznym wdrażanym przez firmy na całym świecie,
  • Szczyt LPG for Development, sesja poświęcona sposobom, na jakie gaz skroplony zmienia codzienne życie w krajach rozwijających się,
  • Dzień Autogazu,
  • World LPG Challenge - konkurs dla startupów, wprowadzających nowatorskie rozwiązania dla operatorów na rynku gazu płynnego.

Wydarzeniu towarzyszyło doroczne Walne Zgromadzenie World LPG Association.

W konferencji wzięło udział blisko 1000 osób, nie licząc odwiedzających targi, przy czym najliczniejsze delegacje reprezentowały Indie (ok. 150 osób), USA, Francję i Włochy. Także targi zdominowały firmy azjatyckie, jednak pojawiła się także silna reprezentacja przedsiębiorstw z krajów afrykańskich - w tym z RPA, Nigerii oraz Afryki Wschodniej. Prosimy o kontakt z biurem POGP w razie zainteresowania prezentacjami przedstawionymi w trakcie konferencji.

Przedstawiciele Polskiej Organizacji Gazu Płynnego wzięli udział w 3 sesjach LPG Week:

  • Andrzej Olechowski przedstawił case study wsparcia zaoferowanego przez polską branżę gazu płynnego dla uchodźców z Ukrainy - zostanie ono opublikowane pod egidą World LPG Association już w najbliższych tygodniach.
  • Bartosz Kwiatkowski wziął udział w debacie na temat zastosowania gazu płynnego w kryzysach humanitarnych na całym świecie.
  • Andrzej Olechowski zaprezentował aktualną sytuację na polskim rynku autogazu oraz zrealizowany przez Gazeo.pl film poświęcony wykorzystaniu autogazu w transporcie sanitarnym.

W przyszłym roku w listopadzie Rzym ugości łączone wydarzenie World LPG Association oraz Liquid Gaz Europe, ponieważ LPG Week będzie towarzyszył European Liquid Gas Congress. Z góry zapraszamy!