Sukcesy członków POGP w listopadzie

7.12.2021

Rok 2021 był bardzo owocnym rokiem dla członków POGP. W miarę, jak rok dobiega końca, pojawiają się pierwsze podsumowania i nagrody.

25 listopada w Ambasadzie RP w Paryżu odbyła się Polsko-Francuska Gala Biznesu pod patronatem Ministra Spraw Zagranicznych Zbigniewa Rau oraz Ministra Rozwoju i Technologii Piotra Nowaka. Partnerami imprezy były Polska Izba Handlowo-Przemysłowa we Francji oraz francuska organizacja pracodawców Medef.

W trakcie Gali wręczono statuetki, nagradzając przedsiębiorców w trzech kategoriach. W kategorii Polski eksporter do Francji zdobyła ją Grupa Azoty, w kategorii Francuski inwestor w Polsce – Stellantis, grupa powstała po połączeniu Fiata z francuskim PSA, jednak nas najbardziej cieszy trzecia kategoria.

Członek Polskiej Organizacji Gazu Płynnego, Chemet SA, został nagrodzony w kategorii Polski inwestor we Francji. Nagrodę przyznano za inwestycję we francuską spółkę GLI SAS. Historia spółki dowodzi, że jest możliwe zbudowanie międzynarodowej grupy przemysłowej w Polsce. Firma istnieje od 1945 r. i potrafiła się odnaleźć na rynkach światowych w trudnym okresie transformacji ustrojowej. Przeszła pomyślenie restrukturyzację, w 2002 r. została sprywatyzowana, a w 2020 r. nabyła aktywa francuskiego konkurenta GLI SAS. Transakcja uwieńczyła proces pełnej internacjonalizacji firmy, co doceniła kapituła nagrody.

30 listopada w Katowicach odbyło się natomiast Europejskie Forum Biznesu. Tegoroczny cykl debat przebiegał pod hasłem: „Gospodarka, przedsiębiorczość, społeczeństwo w post-covidowej rzeczywistości”. Wśród partnerów i patronów honorowych wydarzenia znaleźli się: Parlament Europejski, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polski Komitet Normalizacyjny oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. W toku wieczornej gali ogłoszono laureatów 15. edycji programu Najwyższa Jakość Quality International.

Wśród laureatów znalazł się nasz członek, AmeriGas Polska, nagrodzony za Zintegrowany System Zarządzania Jakością w kategorii QI ORDED – zarządzanie najwyższej jakości. Jako jeden z liderów wdrażania normy ISO na rynku węglowodorów w Polsce, AmeriGas reprezentował na katowickiej Gali branżę gazu płynnego. Nagroda dla naszego członka jest dowodem wagi, jaką nasza branża przykłada do standardów jakości.